پگاه آرمان عدالت

با ما همراه باشید

طلاق توافقی

طلاق توافقی به طلاقی اطلاق می‌شود که هردو طرف مایل به طلاق بوده و از قبل درباره تمام موارد با یکدیگر به مصالحه رسیده‌اند.  از مهمترین موارد می‌توان به مهریه، نفقه، حضانت فرزندان بعد از طلاق، ملاقات فرزند، استرداد جهیزیه و بقیه موارد را نام برد. بعد از انجام توافق بر سر کلیه امور، تمام موارد مورد توافق مکتوب شده و تحویل وکیل انتخاب شده از سوی زوجین می‌شود.

بعد از این مرحله وکیل مقدمات لازم برای ثبت دادخواست طلاق توافقی و پیگیری پرونده جهت اخذ گواهی عدم امکان سازش را انجام می‌دهد  پگاه آرمان عدالت دارای وکلای مجرب در زمینه تنظیم موافقتنامه طلاق توافقی است. اگر شما و همسرتان درخواست طلاق توافقی دارید، وکلای ما در هرلحظه در کنار شما خواهند بود.

نجوه انجام طلاق توافقی توسط وکیل

برای انجام طلاق توافقی، وکیل قبل از هرچیز صورتجلسه‌ای درباره نحوه  توافق بر سر مهریه، نفقه، حضانت فرزند مشترک، نفقه فرزند مشترک، جهیزیه، نحوه و چگونگی ملاقات فرزندان با والدین و بسیاری از توافقاتی که بین دوطرف صورت می‌پذیرد را آماده می‌کند. قبل از ارائه توافق نامه باید یکسری مدارک برای ارائه به دادگاه آماده شود که در ادامه به بررسی این مدارک می‌پردازیم:

  • آماده کردن مدارک طرفین (مدارکی مانند شناسنامه، کارت ملی و اصل سند ازدواج مورد نیاز است)
  • تهیه و آماده کردن دادخواست طلاق توسط وکیل پایه یک دادگستری و تحویل آن به دادگاه
  • انجام آزمایش بارداری قبل از ارائه مدارک به دادگاه
  • حضور در دادگاه و بررسی توافقات زوجین
  • دریافت گواهی عدم امکان سازش از دادگاه

وکلای  پگاه آرمان عدالت با داشتن وکلای زبده در زمینه پرونده توافقی طلاق تمام این موارد را پیگیری می‌کند.

مدت زمان انجام طلاق توافقی

پگاه آرمان عدالت با داشتن وکلای زبده در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام به انجام طلاق توافقی می‌کنند. البته زمان تا حدودی زیادی به پرونده‌های طلاق و حجم زیاد آن در دادگاه بستگی دارد. و زوجین محترم حتماً قبل از طلاق توافقی باید به طور دقیق تمام موارد را بررسی و سپس اقدام به طلاق توافقی نمایند. زیرا بسیاری از زوجین بعد از انجام طلاق توافقی از انجام این کار پشیمان می‌شوند.

ویژگی‌های یک موسسه حقوقی خوب در طلاق توافقی

این روزها با بروز جرائم و مشکلات مختلف موسسه‌های حقوقی زیادی تاسیس شده‌اند. اما کسب حداکثر رضایت موکل کاری ساده نیست و هر موسسه حقوقی قادر به انجام این کار نمی‌باشد.  پگاه آرمان عدالت در گزینش وکلای خود بسیار سختگیری می‌نماید.

وکلای ما بعد از گزینش‌های متعدد و مصاحبه‌های حضوری انتخاب می‌شوند. روند کاری ما استخدام افراد با تجربه و دارای وجدان اخلاقی و کاری است که از ابتدا تا پایان مراحل پرونده در کنار شما عزیزان حضور دارند.

آیا طلاق توافقی نیاز به داوری دارد؟

در طلاق توافقی نیازی به داوری وجود ندارد. داوری فقط وقتی مطرح می‌شود که طلاق از جانب یکی از طرفین مطرح شده باشد.

چرا  پگاه آرمان عدالت را انتخاب کنیم؟

همانطور که قبلاً گفتیم  پگاه آرمان عدالت دارای وکلای برجسته و با تجربه در زمینه طلاق توافقی است. وکلای  پگاه آرمان عدالت از مجرب‌ترین وکلای دادگستری هستند که در کوتاه‌ترین زمان ممکن طلاق توافقی را پیگیری می‌کنند. وجود وکلای با تجربه این ما به شما این امکان را می‌دهد تا بدون هیچگونه نگرانی و استرس پروسه  طلاق توافقی را طی نمائید و از هر بابت خیالتان راحت باشد.

کلام آخر

اگر شما هم جز زوجینی هستید که تصمیم به طلاق توافقی گرفته‌اید قبل از هرچیز باید تصمیم خود را با دقت بررسی کنید زیرا بسیاری از افراد بعد از انجام طلاق توافقی از انجام این کار پشیمان می‌شوند. بعد از اینکه کاملاً از تصمیم خود آگاه شدید به طور مشترک برسر مسائلی مانند نفقه، مهریه، حضانت فرزندان و… تصمیم‌ می‌گیرید و براساس آن موافقتنامه‌ای تنظیم و به وکیل طلاق توافقی تحویل می‌دهید.

با پیگیری وکلای ما در مدت کوتاهی فرایند طلاق توافقی انجام میشود. اما باز هم با تمام این مسائل تعداد پرونده‌های طلاق در دادگاه تاثیر زیادی برروی مدت زمان تصمیم گیری دادگاه دارد.  پگاه آرمان عدالت از موفق‌ترین  در زمینه پرونده‌های طلاق توافقی است. ما آماده مشاوره و پاسخگویی به شما عزیزان در زمینه نحوه و چگونگی طلاق توافقی است.

 

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *