پگاه آرمان عدالت

با ما همراه باشید

دپارتمان خانواده

دپارتمان خانواده در دنیای امروز برای بسیاری از ازدواج ها انجام می شود که طرفین در رابطه با قوانین و مقررات حاکم بر امور خانواده اطلاعات بیشتری به دست آورند. از این رو اهمیت حضور این ارگان ها و مشاورین حقوقی حاضر در آن ها بسیار بالا است. بسیاری از مردم در سر تا سر کشور ما از خدمات وکلای حقوقی برای ازدواجی موفقیت آمیز تر استفاده می کنند.

شما می توانید، برخی از این وکلای حرفه ای را در پگاه آرمان عدالت بیابید و از خدمات مشاوره ای حرفه ای آن ها بهره مند شوید. در این گروه مجرب همیشه بهترین ها به موکلین معرفی می شوند. بسیاری از تازه عروس ها با حق و حقوق خود پیش از جاری شدن خطبه عقد، آشنایی ندارند؛ به همین خاطر زیان های بسیار زیادی در جریان امر مقدس ازدواج متحمل می شوند. با استفاده از خدمات این دپارتمان ها، آگاهی این افراد افزایش می یابد و رسیدگی به امور آن ها ساده تر خواهد شد.

ارتباط با دپارتمان خانواده

 از طریق ثبت درخواست مشاوره می توانید با وکلای دپارتمان خانواده در ارتباط باشید 

وظایف مهم دپارتمان خانواده

دپارتمان خانواده در مسائل مهمی دخالت می کند که همه آن ها در زندگی زوج های جوان نقش اساسی دارند. برخی از این موارد را در زیر مشاهده می کنید:

 1. ارائه مشاوره های حقوقی پیش از ازدواج و آگاهی بیشتر زوجین جوان؛ ازدواج امر خطیری است که گاها برای طرفین تبعات مالی نیز به همراه می آورد. به همین خاطر لازم است که مسائل مربوط به امور مالی، مهریه، جهیزیه، و مسائل غیر مالی مربوط به خروج از کشور، اشتغال زوجه و… بین دو طرف توافق شود. به این ترتیب بهترین نتیجه گیری پس از ازدواج به دست می آید.
 2. ارائه مشاوره ها و راهکارهای متناسب در طول دوران ازدواج زوجین برای استحکام بنیان خانواده آن ها، این مشاوره ها در جریان طلاق پس از ازدواج نیز ارائه می شوند و از اهمیت بالایی برخوردار می باشند.
 3. کمک به هر یک از طرفین ازدواج برای گرفتن تصمیم صحیح تر برای انتخاب فرد مقابل
 4. پیگیری دعاوی مختلف در زمینه های اخذ مهریه، نفقه، جهیزیه و… که بیشتر برای کمک به زوجه و احقاق حق او انجام می گیرد.
 5. گرفتن گواهی های انحصار وراثت، تقسیم بندی ترکه متوفی و سایر موارد مربوط به فوت همسر که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
 6. اصلاحیات مربوط به شناسنامه هر یک از زوجین و کمک به پیگیری های قانونی در راستای تعویض نام
 7. اثبات حجر و زوجیت توسط وکلای حرفه ای پگاه آرمان عدالت

هر یک از خدمات نام برده توسط کاربلدترین وکلا در دپارتمان خانواده ارائه می شوند.

آشنایی با دعاوی پیرامون حوزه خانواده

دپارتمان خانواده به امور متعددی در دادگاه های خانواده رسیدگی می کند. به همین خاطر نیز استفاده از خدمات آن ها به منظور عقلانی تر شدن روند ازدواج بسیار اهمیت دارد. اما در صورتی که پس از ازدواج مشکلاتی بر سر راه زوجین قرار گرفت، بهترین روش، استفاده از خدمات حقوقی مشاورین و وکلای کاربلد است. به این ترتیب کلیه مشکلات، در کوتاه ترین زمان ممکن حل و فصل می شوند و این مسئله برای هر یک از زوجین سودمند خواهد بود. حضور این مشاورین از تنش های دادگاه های حقوقی خانواده نیز کم می کند.

برخی از دعاوی که هر یک به درخواست زوجین در دادگاه های مربوط به حوزه خانواده مطرح می شوند، به شرح زیر می باشند که به دلیل اهمیت موضوع هر یک از آن ها را به تفصیل شرح می دهیم.

 • ابطال نکاح

دپارتمان خانواده به زوج های جوان در راستای ابطال نکاح کمک می کند. در برخی موارد، زوج پس از مدتی منزل را ترک کرده و یا در دوران نامزدی، ناپدید می شود! در این شرایط ابطال نکاح امری بدیهی است که باید تحت نظر دادگاه خانواده انجام شود و قاضیان این دادگاه های حقوقی در این زمینه رای نهایی را صادر کنند. فسخ نکاح نیز در این زمینه مطرح می شود که مفهومی مشابه دارد و در دپارتمان خانواده، اطلاعات دقیقی در این رابطه در اختیار موکلین عزیز قرار داده می شود.

 • مطالبه مهریه توسط زوجه

دپارتمان خانواده در رابطه با مطالبه مهریه نیز خدمات شایسته ای ارائه می دهد؛ تنظیم دادخواست های مربوط به این زمینه حقوقی، پیگیری هر یک از مراحل دریافت مهریه، حضور در دادگاه های مربوطه و… همگی در این حوزه مهم جای می گیرند و از اهمیت بالایی برخوردار می باشند. دپارتمان خانواده در حوزه این امور، مشاوره های دقیقی ارائه می دهد که اطلاعات موکلین را افزایش داده و به آن ها در گرفتن تصمیم صحیح تر و اقدامات موثرتر یاری می رساند. مطالبه مهریه یکی از مهمترین امور مربوط به دادگاه های خانواده محسوب می شود که مورد توجه بسیاری از مشاورین حقوقی قرار دارد.

در صورتی که از خدمات پیش از ازدواج این مشاورین استفاده  کنید، این پروسه در هنگام دعوا و درگیری بسیار ساده تر پیش می رود.

 • مطالبه و استرداد جهیزیه

دپارتمان خانواده در رابطه با بازگرداندن جهیزیه زوجه از منزل مرد نیز اقدامات صحیحی انجام می دهد که با استفاده از آن ها پروسه احقاق حق بهتر انجام می گیرد. شما می توانید، کلیه اموال و جهیزیه خود را با استفاده از یک اقدام قانونی باز پس بگیرید.

 • ملاقات با فرزند

دپارتمان خانواده در رابطه با مسائل مربوط به حضانت فرزند و ملاقات با او نیز خدمات شایسته ای ارائه می دهد که به موکلین در احقاق حق خود کمک شایانی می رساند. با استفاده از این خدمات، ملاقات شما با فرزندتان در موعد قانونی مربوطه انجام می گیرد.

جمع بندی

دپارتمان خانواده به کلیه امور نام برده شده رسیدگی کرده و در رسیدن موکلین به حقوق قانونی خود نقش موثری ایفا می کنند. شما می توانید، هر یک از خدمات قانونی این دپارتمان ها را با پرداخت کمترین اجرت ها به دست آورده و بهترین استفاده را از آن ها ببرید. مسائل مربوط به مطالبه هدایای دوران نامزدی و کلیه امور مربوط به دریافت اموال پس از پروسه طلاق نیز در این دفاتر حقوقی رسیدگی شده و راهکارهای قانونی درستی برای هر یک از آن ها انتخاب خواهد شد. به این ترتیب توصیه می کنیم، همین حالا با پگاه آرمان عدالت تماس حاصل فرمایید.