پگاه آرمان عدالت

با ما همراه باشید

نفقه

نفقه

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در هنگام اختلافات زوجین و یا هنگام طلاق رخ می‌دهد. دعوا بر سر نفقه  و یا مهریه است. در دین اسلام و قانون ایران تاکید ویژه‌ای بر نفقه شده است.  اما بسیاری از افراد به طرق مختلف و یا با استفاده از تهمت و ارعاب سعی در ندادن نفقه دارند.

بسیاری از خانم‌ها هنگام گرفتن نفقه با مشکلات زیادی روبرو هستند. بنابراین نگرانی زیادی از بابت گرفتن نفقه دارند. تنها راه پایان دادن به همه این نگرانی‌ها، مشاوره با یک وکیل نفقه متخصص و با تجربه است.  پگاه آرمان عدالت آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی در زمینه نفقه زیرنظر مجرب‌ترین و متخصص‌ترین وکلا است.

 

همه چیز درباره نفقه

نفقه در حقیقت تمام هزینه‌های روزانه زندگی یک زن می‌باشد که شامل لوازم زندگی، لباس، غذا و هزینه‌های درمان است. تمام این موارد بر عهده مرد است. در همه موارد گفته شده نفقه باید متناسب با شخصیت زن و جایگاه اجتماعی زن برای او آماده شود.

وجوب نفقه به گونه‌ای است که حتی اگر زن از وضعیت مالی خوبی برخوردار باشد باز هم باید توسط مرد پرداخت شود و مرد به هیچ عنوان حق ندارد به خاطر وضعیت مالی خوب زن از پرداخت نفقه امتناع کند. مشاوره با وکلای  پگاه آرمان عدالت این امکان را برای شما فراهم می‌آورد تا اطلاعات کاملی را پیرامون نفقه خود و گرفتن آن کسب نمائید.

 

نحوه مطالبه نفقه

بسیاری از افراد قوانین مربوط به نفقه را با مهریه اشتباه می‌گیرند. به عنوان مثال مهریه قبل از طلاق و همچنین بعد از طلاق قابل دریافت است. اما نفقه جهت ایام قبل از طلاق قابل دریافت است. در برخی موارد نففه فرزندان در صورت داشتن حضانت فرزندان برای حضانت فرزند و مخارج روزمره فرزند به مادر پرداخت می‌شود. ولی به خود زن بعد از طلاق نفقه تعلق نمی‌گیرد.

اگر مردی به هر دلیلی از پرداخت نفقه امتناع نماید، زن قادر است حکم جلب مرد را از مراجع قانونی دریافت و کلیه اموال مرد را توقیف نماید. میزان نفقه تعیین شده از سوی دادگاه برای افراد مختلف یکسان نیست. میزان نفقه تعیین شده معمولاً مقدار ثابت و مشخصی ندارد و با توجه به نظر دادگاه تعیین می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به وکیل نفقه و مشورت با وکیل  و صحبت درباره شرایط، حداکثر نفقه را با طی مراحل قانونی دریافت نمائید.

بررسی کلیه نکات پیرامون نفقه

  • در صورتی که بین زوجین عقد دائم صورت گرفته باشد، نفقه بر عهده مرد است. اما در صورتی که عقد موقت بین زوجین صورت گرفته باشد فقط در صورتیکه شرط ضمن عقد صورت پذیرفته باشد، مرد باید نفقه را به زوجه پرداخت نماید.
  • اگر زن به هردلیلی از انجام وظایف زناشویی اجتناب کند هیچ نفقه‌ای به زن تعلق نخواهد گرفت.
  • در مواقعی که مرد از وضعیت مالی خوبی برخودار نیست، پرداخت نفقه زن بر نفقه فرزند اولویت دارد.
  • در صورتیکه میزان نفقه از سوی دادگاه تعیین شده باشد و مرد بعد از گذشت 6 ماه اقدام به پرداخت نفقه نکرده باشد، معمولا زن امکان طلاق پیدا میکند.

اگر شما هم جز کسانی هستید که حوصله حضور در دادگاه را برای طلب نفقه ندارید انتخاب وکیل نفقه بهترین انتخاب برای شماست.  با انتخاب وکیل برای نفقه نه تنها مدت زمان دریافت نفقه کاهش می‌یابد، بلکه در صورتیکه مرد از پرداخت نفقه امتناع ورزد، وکیل نفقه به راحتی می‌تواند حکم جلب مرد را گرفته و نفقه شما را از مرد دریافت و به شما پرداخت نماید.

بهترین وکیل نفقه چه ویژگی‌هایی دارید؟

وکیل نفقه از مهمترین افراد تاثیرگذار در پرونده‌های نفقه است. چه بسیار از خانم‌هایی که به علت ندانستن قوانین مربوط به نفقه حق و حقوقشان ضایع شده است. وکلای نفقه با داشتن سال‌ها تجربه در زمینه پرونده‌های نفقه به راحتی می‌توانند میزان واقعی نفقه شما را به طور قانونی از مرد دریافت و به شما پرداخت نماید.

قبل از اعطای وکالت به وکیل نفقه تحقیقات در زمینه آشنایی بیشتر با وکیل و موسسه حقوقی که وکلا در آن فعالیت می‌کنند اهمیت دارد.

در مجموع بهترین وکیل نفقه وکیلی است که قادر باشد در کمترین زمان ممکن به بهترین وجه خدمات حقوقی را به موکل خود ارائه نماید. موکل خود را در جریان تمام مراحل طی شده و اطلاعات کامل بگذارد. علاوه براین تمام مراحل پرونده را به طور قانونی طی نماید و به هیچ عنوان اجازه تضییع حقوق طرفین را ندهد. به طور خلاصه بهترین وکیل، وکیلی است که با آگاهی از قانون و مراحل قانونی و با داشتن اطلاعات کامل در زمینه  پرونده‌های نفقه قادر باشد حقوق موکل خود در زمینه نفقه را به طور کامل دریافت و از تضییع حقوق موکل خود جلوگیری نماید.

لزوم مراجعه به وکیل نفقه

بسیاری از افراد تصور می‌کنند وکیل نفقه فقط در حوزه وکالت خانم‌ها فعالیت دارد. در حالیکه اینطور نیست و بسیاری از آقایان نیز می‌توانند در مورد نحوه پرداخت نفقه و مراحل قانونی آن با وکیل مشورت نمایند. در بسیاری از مواقع مردان به علت مشکلات مالی توانایی پرداخت نفقه را ندارند. در چنین شرایطی وکیل نفقه به آنان کمک می‌کند تا با طی مراحل قانونی نفقه کمتری پرداخت نمایند.

کلام آخر

بروز اختلاف بین زوجین از مشکلاتی است که از گذشته تاکنون ادامه داشته است در هنگام بروز اختلافات معمولاً مطالبه نفقه و مهریه مطرح می‌شود. نفقه جهت ایام قبل از طلاق به زن تعلق می‌گیرد و بعد از طلاق فقط نفقه به فرزندان تعلق خواهد گرفت. در بسیاری از موارد حقوق زن و مرد در هنگام دریافت و پرداخت نفقه تضییع می‌شود. در اینگونه از موارد لزوم مراجعه به وکیل نفقه روشن می‌شود.

بهترین وکیل نفقه وکیلی است که دارای سالیان طولانی تجربه در زمینه پرونده‌های نفقه باشد. همچنین احاطه کامل بر تمام قوانین پیرامون نفقه داشته باشد. پگاه آرمان عدالت با داشتن وکلایی با تجربه و متخصص در زمینه پرونده‌های نفقه به بهترین شکل ممکن شما عزیزان را در مورد مشکلات پرونده نفقه راهنمایی و هدایت می‌کنند.

وکلای پگاه آرمان عدالت با حضور در دادگاه به جای شما و تسریع روند قانونی پرونده نفقه به صورت کاملاً قانونی از تضییع حقوق شما جلوگیری می‌کنند. فرقی نمی‌کند خانم و یا آقا باشید برای جلوگیری از تضییع حقوق خود در زمان دریافت و پرداخت نفقه حتماً بهتر است یک وکیل با تجربه و آشنا به مباحث حقوقی داشته باشید.

 

 

 

 

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *