پگاه آرمان عدالت

با ما همراه باشید

امور ثبتی

امور ثبتی از آن دسته مشکلاتی است که علیرغم اسم ساده آن پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند برای حل مسائل حقوقی در زمینه ثبت حتماً با یک وکیل با تجربه و متخصص صحبت نمایند. پگاه آرمان عدالت از آن دسته موسسات حقوقی است که به دلیل داشتن وکلای برجسته و با تجربه در زمینه امور ثبتی به بهترین نحو ممکن شما را در این زمینه راهنمایی می‌کنند.

 

 علاوه بر راهنمایی، وکلای موسسه حقوقی می‌توانند به جای شما کلیه کارهای ثبتی را انجام دهند.  انجام کلیه کارهای ثبتی توسط وکیل نه تنها روند کار را تسریع می‌کند، بلکه به شما اطمینان می‌دهد تا با اطمینان خاطر به کارهای روزمره خود بپردازید و هیچگونه نگرانی از این بابت نداشته باشید. اخذ وکیل مهمترین کار در امور ثبتی است. 

 

وکیل انجام امور ثبتی به چه شخصی اطلاق می‌شود؟

وکیل انجام امور ثبتی به فردی اطلاق می‌شود که با قوانین نامه‌های ثبتی به طور کامل آشنایی داشته باشد. قادر باشد نامه‌های ثبتی و حقوقی آماده نماید. معمولاً چنین وکلایی در دفتر رسمی توسط موکل انتخاب خواهند شد. 

بسیاری از افراد تنها برای مشاوره به وکیل امور ثبتی مراجعه می‌کنند. اما بعضی دیگر از وکیل می‌خواهند تا کلیه مراحل پرونده ثبتی را به طور کامل انجام دهند.  پگاه آرمان عدالت، از آن دسته موسساتی است که با بهره‌گیری از وکلای با تجربه و آشنا به قوانین حقوقی به راحتی مشکلات شما را در این زمینه حل می‌کنند.

بررسی وظایف وکیل امور ثبتی

وکیل انجام امور ثبتی، وکیلی است که آشنایی کامل به قوانین ثبتی داشته باشد. همچنین قادر باشد کلیه امور ثبتی مانند ثبت شرکت‌ها، ثبت برند، علائم تجاری، ارائه درخواست و تشکیل پرونده و انجام سایر امور مربوط به ثبت را نیز انجام دهد. همه موارد ذکر شده در زمره مهمترین وظایف وکیل است.

همچنین علاوه بر همه موارد فوق، وکیل امور ثبتی با وکالتنامه رسمی از سمت موکل خود قادر است، برای ثبت ملک یا منزل، ثبت اعیان و عرصه ملک اقدام نماید. از دیگر مهمترین وظایف وکیل امور ثبتی، تنظیم  سند رسمی ملک است. پس از تنظیم سند رسمی ملک طبق قانون و براساس کلیه روال قانونی، سند را به نام موکلش می‌کند.

بررسی شاخه‌های حقوق ثبتی 

حقوق ثبت شامل امور ثبت املاک، اسناد، شرکت‌ها، نام تجاری، ثبت احوال و ثبت اختراع است. دعاوی ثبتی همچنین امکان دارد درباره ثبت اسناد، اعتراض به ثبت املاک یا تحدید حدود و املاک فاقد سند رسمی باشد. اسناد به دو دسته رسمی و عادی تقسیم می‌شود. سند رسمی در اداره ثبت اسناد تهیه و تنظیم خواهد شد. 

دعاوی ثبتی چیست؟

دعاوی ملکی و دعاوی ثبتی از آن دسته از دعاوی است که با یکدیگر اشتباه در نظر گرفته می‌شود. دعاوی ملکی و دعاوی ثبتی دو مورد کاملاً متمایز از یکدیگر هستند. منظور از دعاوی ثبتی، دعاوی است که درباره عملیات ثبت سند هستند. اما دعاوی ملکی درباره نفس ملک می‌باشد. 

 

به دلیل تفاوت نامحسوس بین دعاوی ثبتی و ملکی حتماً باید یک نفر به این کار رسیدگی نماید که تجربه لازم در این زمینه را داشته باشد. وکلای پگاه آرمان عدالت با داشتن تخصص  و اطلاعات کافی در زمینه تشخیص و تفاوت دعاوی ملکی و ثبتی آماده پاسخگویی به شما عزیزان در زمینه پرونده‌های امور ثبتی هستند. پس با خیال راحت پرونده‌های امور ثبتی خود را به وکلای  ما بسپارید و با آرامش به کارهای روزمره زندگی خود بپردازید.

 

ویژگی‌های وکیل امور ثبتی

با توجه به حساسیت و سختی امور ثبتی باید شخصی اقدام به انجام این کار نماید که تسلط کافی برروی امور ثبتی و قوانین مرتبط با آن داشته باشد. از مهمترین ویژگی‌های یک وکیل متبحر داشتن اطلاعات لازم در زمینه مسائل ثبتی و همچنین تجربه لازم است. علاوه براین بر کلیه قوانین حقوقی مرتبط با امور ثبتی اشراف داشته باشد.

کلام آخر

دعاوی ثبتی از آن دسته دعاوی است که به علت حساسیت و پیچیدگی‌هایی که دارد باید توسط یک فرد آشنا به امور حقوقی و ثبتی انجام شود. بسیاری از افراد تمایل دارند کارهای مربوط به امور حقوقی و ثبتی را خودشان انجام دهند. اما این کارها آنقدر پیچیدگی دارد که اگر فردی آن را به تنهایی انجام دهد، یا کار به درستی به پایان نمی‌رسد و یا به علت سختی کار در نیمه رها خواهد شد. 

استخدام یک وکیل با تجربه برای انجام کارهای ثبتی به شما عزیزان کمک می‌کند تا از نگرانی و دغدغه‌های پیرامون آن خلاص شوید. پگاه آرمان عدالت از آن دسته موسسات حقوقی است که با جذب وکلای متخصص و با تجربه تعداد زیادی از پرونده‌های امور ثبتی را با موفقیت در دادگاه به پایان رسانده است. 

اگر شما هم جز افرادی هستید که در زمینه امور ثبتی اموال خود به مشکل برخورده‌اید استخدام یک وکیل به شما کمک زیادی می‌کند. شما عزیزان به راحتی می‌توانید با تماس با وکلای ما در کوتاهترین زمان ممکن به مشکلات خود در زمینه امور ثبتی پایان ببخشید.

 

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *